[Rozmiar: 95354 bajtów]
"Klub Sportowy "Szczakowianka" istnieje już czwarte ćwierćwiecze. Przez lata tworzyła się - bez specjalnego rozgłosu - historia klubu jakże silnie wkomponowana w dzieje, najpierw miasteczka Szczakowa, a od połowy lat pięćdziesiątych w życie, i dzieje miasta Jaworzna. Z tej tradycji wszyscy Jaworznianie są dumni, i nie zastąpią tej dumy żadne, nawet największe, pojedyncze sukcesy. Klub pełnił trwale i nieprzerwanie misję popularyzowania sportu, wychowywania poprzez krzewienie zasad sportowej rywalizacji, uprawiania różnorodnych dziedzin rekreacji, i aktywności ruchowej pośród pracowników Huty Szkła Okiennego "Szczakowa" ale przede wszystkim młodzieży, i mieszkańców osiedla Szczakowa. Zawsze borykano się z brakiem środków finansowych, ale niezmiennym kapitałem były, i są ludzkie aspiracje, autorytet budowany przez pokolenia z mozołem, przy licznych wyrzeczeniach w okresie dziesiątków lat i różnych, trudnych okresach. I należy sądzić, że kiedyś marzenia wszystkich o wprowadzeniu klubu "na szerokie wody" może się spełnią."

Tak, w 1998 roku pisał Tadeusz Fudała, ówczesny prezes Szczakowianki. Od tamtego czasu wiele się zmieniło. Przez lata, dzięki wielkiemu wysiłkowi, nie tylko zawodników, ale również zarządu, klub awansował do czwartej, a potem trzeciej, drugiej i pierwszej ligi. Album ten jest uhonorowaniem sukcesu Klubu, jakim był awans do ekstraklasy.

Człowiek, któremu Szczakowianka, zawdzięcza zajście tak daleko, Tadeusz Fudała, staje dziś do walki o prezydenturę miasta Jaworzna. Prezesując klubowi, nigdy nie zawiódł naszych oczekiwań, zawsze podejmował najlepsze decyzję dotyczące klubu i dbał o jego renomę. Jesteśmy pewni, że jako prezydent miasta, również nas nie zawiedzie.


Zalecamy oglądanie albumu w przeglądarkach:
Firefox, Opera, Internet Explorer